Jak wybrać rośliny do ogrodu?

donata

Użytkownik

Posty: 27

Skąd: Kutno

#2015-01-12 10:47:13 
Właśnie przeprowadziliśmy się do domku pod Krakowem. Mam w związku z tym pytanie o rośliny ogrodowe. Jak je właściwie dobrać. Chcielibyśmy żeby nasz ogród od razu ładnie się prezentował, ale też żeby jak roślinki podrosną również wyglądał ok. Nie będziemy mieć dużo czasu na prace ogrodowe, więc powinny to być rośliny, których nie trzeba co chwilę przycinać, pielić itp.

Ghost

Użytkownik

Posty: 83

Skąd: Poznań

#2016-09-01 05:30:48 
Polecam spytanie o poradę specjalisty od projektowania ogrodów z Krakowa. Przy doborze roślin trzeba brać pod uwagę wiele aspektów, np. niektóre nie mogą rosnąć obok siebie, niektóre wymagają przesadzania, o inne trzeba szczególnie zadbać zimą itd. Projektant będzie miał te informacje i uwzględniając je przygotuje profesjonalną aranżację.

KrysiaPosen

Użytkownik

Posty: 97

Skąd: Poznań

#2016-09-01 06:06:56 
Z moich doświadczeń wynika, że najważniejsze są dwie kwestie, to znaczy, które rośliny są cieniolubne, a które światłolubne, i druga sprawa, które rośliny są zimozielone. Jeśli nie macie czasu na ogarnianie ogrodu to dobrze jest wybierać właśnie zimozielone, które nie gubią liści.

Sabina Czarna

Użytkownik

Posty: 88

Skąd: Polańczyk

#2016-09-01 08:40:38 
Jeszcze jedna ważna sprawa to przycinanie, Otóż jeśli posadzicie drzewka, to w pewnym momencie nie będzie ich już można swobodnie wycinać czy usuwać, trzeba będzie to zgłaszać do urzędu. Jedynie drzewa owocowe można wyciąć bez zgłoszenia. W przypadku innych, jak zadziałacie bez zgody, będzie wam grozić grzywna, a za drzewa są naprawdę wysokie, to znaczy mogą iść nawet w dziesiątki tysięcy złotych jeśli wytniesz więcej drzew.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015