Sposoby na zmotywowanie przedstawicieli do większej sprzedaży

#2015-06-17 16:47:30
Cześć! Szukam sprawdzonych sposobów na zmotywowanie przedstawicieli do większej sprzedaży usług. Pracujemy w branzy energetycznej a jak wiadomo jesień i zima to czas kiedy przedstawiciele totalnie sobie odpuszczają. Pomyslalam ze jesliby zaczac dzialac teraz to rynek jest w zasadzie bez konkurencji, ale nastawienie moich pracowników jest bardzo słabe i nie wiem jak to zmienić. Jakieś sugestie?

Kratos

Skąd: Toruń

#2016-12-13 05:11:32
Hej, sprawa jest prosta, zorganizuj im jakieś konkursy i przyznawaj nagrody finansowe. Niekoniecznie musza być duze ale jakieby nie bylo to jednak pienaidz a to dla niego ludzie chodzą do pracy.

#2016-12-13 06:48:53
Problem jest bardziej zlozony a dodatkowa kasa za duzo tu nie pomoze. Najlepszym sposobem na okresy posuchy jest wyciągnięcie ile się da od domykanych tematów. Później można się bawić na poszukiwanie nowych nabywców. Lepiej jest stawiać na duże ryby i starać się negocjować najwieksza mozliwą marże. Pozdrawiam :)

#2016-12-13 07:15:48
Łatwo powiedzieć, ale z doświadczenia wiem ze negocjacje nie są wcale takie proste jak Ci sie wydaje a marze na najwiekszych klientach mam minimalne. Nie jest to rozwiazanie jakie mnie interesuje...

#2016-12-13 07:26:17
To prawda że negocjacje nie są łatwe ale mogą się takimi stać jesli zainwestujesz w umiejetnosci swoich ludzi. Poslij ich na szkolenie do kogoś kto zna sie na rzeczy np tu - http://szkoleniaznegocjacji.com/ i oczekuj najlepszego :). Przedstawicielom czasem nie chce się rozwijać samodzielnie, a czasem myślą że wszystko już wiedzą i spoczywają na laurach. Jeśli zadbasz o ich umiejetnosci na pewno szybko się to zwróci.

#2016-12-13 10:17:25
Załóżmy że bym się zdecydowała, tylko gdzie mogłabym zapoznac się z planem szkolenia i upewnić się że na pewno przyda się to moim pracownikom?

#2016-12-13 12:45:20
Wszystko masz opisane na tej stronie szkoleniaznegocjacji.com/szkolenie-negocjacje-sprzedazowe/ ale to ledwie ogólny zarys bo prowadzący zwykle dostosouwują treść do indywidualnego problemu. Dzięki temu że nie opierają się na schematach nie jest nudno i można z tego wiele wynieść. U nas często organizują takie szkolenia, bo są bardzo pomocne.