Czy przy skoliozie konieczna jest orteza kręgosłupa?

Skąd: Elbląg

U mojego syna lekarka stwierdziła skoliozę i zaleciła noszenie ortezy kręgosłupa na odcinku piersiowym, rozmawiałam z innymi matkami i żadna nie kupowała ortezy, a dzieci wady w późniejszym czasie nie miały. Stąd moje pytanie, czy orteza przy skoliozie to standard czy fanaberia mojej lekarki?

izolda

Skąd: Krotoszyn

#2017-09-15 03:46:16
Przy leczeniu skoliozy nie ma reguły co jest standardem a co nie. jeśli doktor zaleciła noszenie ortezy to znaczy że dziecko powinno ją nosić i tyle.

WesS

Skąd: Mielec

#2017-09-15 04:01:28
U mojej córki w okresie szkolnym higienistka w szkole zauważyła wadę postawy, potwierdził to lekarz i zalecił nam ćwiczenia na basenie i okresowo stosowanie gorsetu ortopedycznego. czy to jest standard tego nie wiem, ale okazało się że orteza kręgosłupa to strzał w dziesiątkę, bo dzięki ćwiczeniom i korekcji ustawienia mięśni córka bardzo szybko uzyskała prawidłową postawę. Oczywiście zrobisz jak zechcesz, ale ortezy obecnie sa dziś powszechnie dostępne i niedrogie, np. tu https://www.ortomedyczny.pl/pasy-i-gorsety-na-kregoslup-i-brzuch-c-5_4.html jest spory wybór ortez w zróżnicowanych cenach, z własnego doświadczenia wiem że warto słuchać lekarzy a nie koleżanek.

#2017-09-15 06:29:50
Poradzę się jeszcze drugiego lekarza. nie wiem jakoś się boję przez internet kupować..

#2017-09-15 09:29:25
Nie ma się czego bać, zakupy przez internet to cos normalnego. A medyczny sklep internetowy, który polecił przedmówca znam również i ja. Na https://www.ortomedyczny.pl/ kupowałam już kilka razy i za kazdym razem wszystko było w porządku. Ostatnio mój mąż miał wypadek i potrzebny był nam kołnierz ortopedyczny, więc przy okazji poszukiwania odpowiedniego modelu poczytałam o wadach kręgosłupa i gorset ortopedyczny, zwłaszcza orteza dynamiczna zalecana jest przez lekarzy w sytuacjach dużego zaniedbania wad postawy u dzieci bo aktywnie pobudza i koryguje mięśnie kręgosłupa do prawidłowej pracy, gdy ćwiczenia rehabilitacyjne to za mało.

#2017-09-15 10:07:47
Drugi lekarz potwierdził to co radziliście, bardzo dziękuję za pomoc, kołnierz już zamówiony i w drodze :)